O konferenci

Další ročník mezinárodní vědecké konference si blíží!

 

Tradiční insolvenční konference se bude letos zaměřovat na trendy a výzvy v insolvenčním prostředí v rámci střední Evropy.

Vstup na akci je ZDARMA, akce je realizována díky sponzorským příspěvkům a činnosti Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka.

 

Fotogalerie z minulého ročníku konference:

Program

8.30 - 9.00: REGISTRACE
9.00 - 9.15: Zahájení konference
  • Jiří Hnilica, děkan Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze,  člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.
9:15 - 9:30 „Úvodní slovo - quo vadis"
  • Bohumil Havel, katedra obchodního práva PF UK, Of Counsel, PRK Partners, s.r.o., advokátní kancelář, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.
9.30 – 10:15: „Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se harmonizují některé aspekty insolvenčního práva – slovenská a česká pozice“
  • Bohumil Havel, katedra obchodního práva PF UK, Of Counsel, PRK Partners, s.r.o., advokátní kancelář, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE – moderátor panelové diskuse.
  • Ondřej Zezulka, Ministerstvo spravedlnosti ČR
  • Jaroslav Dolný, katedra obchodného a hospodárskeho práva, Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích, SR
  • Veronika Kerekešová, Ministerstvo spravedlnosti SR.
10.15 – 10.45: „Co se děje v polských restrukturalizacích“
  • Tomáš Richter, advokát v JŠK, advokátní kancelář, s.r.o. v Praze, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE, člen expertní skupiny Evropské komise pro restrukturalizace a insolvence, člen International Insolvency Institute, člen CERIL, čestný člen rady INSOL Europe, místopředseda Turnaround Management Association ČR.
  • Aleksandra Krawczyk, advokát a restrukturalizační poradce v KRAWCZYK LEGAL&TAX, Wroclav, Polsko.
10.45 – 11.05: PŘESTÁVKA NA KÁVU
11.05 – 12.00: „Koncernové aspekty insolvenčního řízení“
  • Bohumil Havel, katedra obchodního práva PF UK, Of Counsel, PRK Partners, s.r.o., advokátní kancelář, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE – moderátor panelové diskuse.
  • Karel Beran, katedra teorie práva a právních učení Právnická fakulta UK
  • Michal Kuděj, Vysoká škola ekonomická v Praze, katedra strategie, FPH, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE
  • Jaroslav Schönfeld, Vysoká škola ekonomická v Praze, katedra strategie, FPH, akademický ředitel a člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE .
  • František Kučera, první místopředseda Vrchního soudu v Praze, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.
12.00 – 12.30: „KARA: Příběh záchrany a obnovení tradice“
  • Václav Žalud, Counsel, GLATZOVA & Co. – moderátor panelové diskuse
  • Zdeněk Rinth, předseda představenstva KARA Trutnov, a.s., zakladatel, majitel
  • Tomáš Raška, člen představenstva KARA Trutnov, a.s., Investiční skupina NATLAND.
12:30 - 14:00 OBĚD
14:00 - 14:45 „Liberty Ostrava: resuscitační konkurs“
  • Slavomír Slávik, vedoucí insolvenční a restrukturalizační praxe v advokátní kanceláři Baker McKenzie – moderátor panelové diskuse
  • Šimon Peták, insolvenční správce se zvláštním povolením, TP insolvence, v.o.s.
  • Jan Mašek, insolvenční správce se zvláštním povolením, partner advokátní kanceláře Constelius
  • Petr Smutný, partner PwC odpovědný za restrukturalizaci
  • Petr Sprinz, společník RESOLV, advokátní kancelář, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.
14:45 – 15:15: „Insolvence a nekalé jednání emitentů podnikových dluhopisů v České republice výsledku výzkumu II“
  • Ján Lalka, Managing Director a partner, SURVEILLIGENCE, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE
  • Dušan Sedláček, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.
15:15- 15:45: „Specifika výkonu zástavního práva na Slovensku a jeho srovnání s ČR"
  • Vladimír Ivančo, counsel White&Case, Praha
  • Martin Froněk, Local Partner White&Case, Praha, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.
16:00 - 16:15 „Předání ceny za nejlepší práci studentů VŠE v oblasti Turnaround managamentu ve spolupráci s Centrem restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE, 5. ročník“

Cenu předají:

  • Jiří Hnilica, děkan FPH VŠE, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE
  • Lee Louda, vedoucí Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE, insolvenční správce se zvláštním oprávněním
16:00 - 16:15 Závěrečné slovo
  • Jaroslav Schönfeld, Vysoká škola ekonomická v Praze, katedra strategie, FPH, akademický ředitel a člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka VŠE.

Panelisté

prof. JUDr. Karel Beran, Ph.D.
prof. JUDr. Karel Beran, Ph.D.

Karel Beran je český profesor práva, specialista na postavení osob v právu, zejména teorii právnických osob. Od roku 2003 do současnosti působí na Katedře teorie práva a právních učení PF UK v Praze, kde vyučuje předměty Teorie práva, Teorie právnických osob a Právní informační systémy. V letech 2014 až 2018 zastával na Právnické fakultě UK funkci proděkana pro magisterský studijní program. Od roku 2006 do roku 2009 působil též jako advokát v Praze.

doc. JUDr. Ing. Jaroslav Dolný, PhD
doc. JUDr. Ing. Jaroslav Dolný, PhD

Jaroslav pôsobí od roku 2013na katedre Obchodného práva a hospodárskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, od roku 2022 na pozícii docenta. Špecializuje sa na oblasť obchodného a insolvenčného práva. Je autorom monografie Odporovateľnosť právnych úkonov v konkurznom práve (C.H.Beck 2021) a vedúcim spoluautorom Komentára k zákonu o správcoch (Wolters Kluwer 2024). Od roku 2014 pôsobí ako insolvečný správca a od zmeny právnej úpravy od roku 2022 pôsobí ako jeden z piatich špeciálnych správcov na Slovensku. Je členom správnej rady TMA Slovensko, externým členom pedagogického zboru Justičnej akadémie a taktiež pôsobí aj v pracovnej skupine Ministerstva spravodlivosti SR pre oblasť insolvenčného registra.

JUDr. Martin Froněk
JUDr. Martin Froněk

Martin Froněk je lokálním partnerem pražské kanceláře White&Case, v rámci něhož se soustřeďuje na restrukturalizace, insolvence a trestní právo. V posledních dvanácti letech se zabýval celou řadou významných insolvenčních řízení v České republice, kdy poskytoval poradenství zejména finančním institucím v pozici věřitelů, ale rovněž dlužníkům a investorům specializujícím se na investice do podniků v obtížích. Martin Froněk poskytuje poradenství klientům v souvislosti s mimosoudní restrukturalizací, předpřipravenými reorganizacemi, konkurzy a souvisejícími soudními spory. Martin je členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka FPH VŠE.

doc. JUDr. Bohumil Havel, Ph.D.
doc. JUDr. Bohumil Havel, Ph.D.

Bohumil je členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka. Působí také jako předseda zkušební komise pro zkoušky zvláštních insolvenčních správců, člen legislativní rady vlády a člen expertní pracovní skupiny ministerstva spravedlnosti pro transpozici evropské směrnice o preventivní restrukturalizaci do nároční právní úpravy. Doc. Havel je absolventem Právnické fakulty Západočeské univerzity. Od roku 2007 je vedoucím vědeckým pracovníkem Ústavu státu a práva AV ČR a od roku 2014 působí na vysoké škole CERVO institut a externě působí v advokátní kanceláři PRK. Věnuje se zejména právu obchodních společností a insolvenčnímu právu. Je autorem řady odborných publikací a řešitelem několika výzkumných projektů. Rovněž se podílel na vzniku konceptu mezery krytí, zejména po právní stránce.

dr Aleksandra  Krawczyk, LL.M. 
dr Aleksandra  Krawczyk, LL.M. 

Aleksandra Krawczyk, je advokátka specializující se na soudní a rozhodčí spory, jakož i na úpadek a restrukturalizaci. Je rovněž oprávněna působit jako insolvenční správkyně. Vystupovala mimo jiné před Soudním dvorem Evropské unie. Profesní zkušenosti získala v polských a mezinárodních advokátních kancelářích, mimo jiné i v České republice. Má doktorát z právních věd (specializace na restrukturalizační právo) a vysokoškolské vzdělání v oboru ekonomie a mezinárodních ekonomických vztahů. Studovala ve Vratislavi, Berlíně a Vídni a také v Heidelbergu, kde absolvovala program „Magister Legum in Unternehmensrestrukturierung“. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentářů ke směrnici o restrukturalizaci a předpisům o přeshraničním rozdělení obchodních společností. Od roku 2018 je zodpovědná za přípravu a aktualizaci komentáře k insolvenčnímu právu, který vydává nakladatelství C. H. Beck v Mnichově a který se týká polského insolvenčního a restrukturalizačního práva. Komentář vychází v německém jazyce. V roce 2020 zvítězila v soutěži Rising Star Lawyers – Leaders of Tomorrow o nejlepšího polského právníka do 35 let.

JUDr. František Kučera
JUDr. František Kučera

František Kučera je místopředsedou Vrchního soudu v Praze, kde se zabývá agendou konkursů a sporů vyvolaných konkursem, od roku 2008 též agendou insolvenčních a incidenčních sporů. V současnosti je také předsedou evidenčního senátu Vrchního soudu v Praze. František působí také jako člen Soudcovské unie od jejího založení a od roku 2014 jako člen Republikové rady. Na 27. Shromáždění delegátů byl zvolen do Republikové rady pro druhé funkční období a byl zvolen 1. viceprezidentem Soudcovské unie ČR.

Ing. Michal Kuděj, Ph.D.
Ing. Michal Kuděj, Ph.D.

Michal Kuděj je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal jak inženýrský, tak doktorský titul. Specializuje na firemní finance, restrukturalizační procesy a insolvenční řízení a řešení úpadku. V minulosti působil jako konzultant v oblasti firemních financí, fúzí, akvizic a dalších podnikových kombinaci, věnoval se také obchodovaní na kapitálovém trhu a investicím do nových projektů. Je zakládajícím partnerem poradenské společnosti TARPAN Partners, kde působí od roku 2010. Od roku 2016 působí také na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, kde je členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka a odborným asistentem na katedře strategie, kde se věnuje výuce v prezenčním studiu a exekutivním vzdělávání v oblasti firemních financí, due diligence, analýzy rizika a restrukturalizací firem. Od roku 2017 působí také jako zkušební komisař pro zkoušky zvláštních insolvenčních správců. Je členem expertní pracovní skupiny S22 – poradního orgánu ministra spravedlnosti pro insolvenční právo a byl členem expertní pracovní skupiny ministerstva spravedlnosti pro transpozici evropské směrnice o preventivní restrukturalizaci do národní právní úpravy. Je autorem řady odborných publikací.

Ing. Ján Lalka, CFE, CII
Ing. Ján Lalka, CFE, CII

Ján Lalka, Managing Director a zakladatel butikové forenzní agentury Surveilligence se specializuje na vyšetřování a prevenci sofistikované hospodářské kriminality a vyvádění majetku ze společností. Ján má 20 let zkušeností s vyšetřováním hospodářské kriminality ve společnosti Surveilligence a ve forenzním týmu Deloitte. Pracoval pro mezinárodní banku na úseku řízení tržních rizik a pro dvě privátní skupiny rizikového kapitálu, kde se podílel například na restrukturalizaci strojařské společnosti, nebo na rozběhu factoringové společnosti. Ján se specializuje na vyšetřování sofistikovaných případů hospodářské kriminality, insolvenčních podvodů, tunelování a na dohledávání skrytých aktiv. Jeho profesní zkušenosti zahrnují forenzní vyšetřování hospodaření téměř stovky firem v úpadku, nebo vyšetřování hospodářské kriminality v mnohých globálních a lokálních společnostech nejen v České republice, ale rovněž na Slovensku, Polsku, Rusku, Německu, Bulharsku, Kosovu, Černé Hoře nebo Ukrajině. Jako jeden z mála specialistů v Čechách a na Slovensku je certifikovaným vyšetřovatelem podvodů s titulem CFE (Certified Fraud Examiner). Ján je členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka na Vysoké škole ekonomické v Praze a členem vedení české pobočky the Association of Certified Fraud Examiners ve funkci Treasurer.

Ing. Lee Louda, Ph.D.
Ing. Lee Louda, Ph.D.

Lee je absolvent Českého vysokého učení technického. V současnosti aktivně řídí akademické pracoviště Centrum restrukturalizace Harryho Pollaka při VŠE. Od roku 1994 zastával řadu funkcí v ekonomické oblasti, byl burzovním makléřem, portfoliomanažerem, nuceným správcem a likvidátorem subjektů finančního trhu, absolventem Institutu oceňování majetku při VŠE, zabýval se krizovým řízením a od roku 2004 i správou konkursních podstat. V rámci zavedení insolvenčního zákona od roku 2008 absolvoval příslušné zkoušky a získal obě licence pro insolvenční správu. Od roku 2008 také aktivně působí při VŠE jako přednášející a podílí se na tematických a mezinárodních konferencích v rámci výzkumu insolvence a v oblasti restrukturalizace a zániku podniku. V roce 2012 získal evropské ocenění Turnaround Management Association za koncernovou přeshraniční reorganizaci Kord Group pro oblast velkých korporací. Od roku 2016 působí jako insolvenční správce významné těžařské společnosti OKD, a.s. V roce 2018 na VŠE dokončil doktorandské studium.

JUDr. Ing. Šimon Peták, Ph.D., LL.M
JUDr. Ing. Šimon Peták, Ph.D., LL.M

Šimon Peták působí jako insolvenční správce se zvláštním povolením, likvidátor subjektů finančního trhu, advokát a rozhodce. V roce 2004 začal působit v advokacii, v roce 2009 získal povolení a zvláštní povolení insolvenčního správce a od roku 2014 je společníkem TP Insolvence, v.o.s. V rámci advokacie se kromě insolvenční problematiky zaměřuje na spornou agendu a hospodářské trestní právo. Z pozice insolvenčního správce či právního poradce řeší či řešil řadu významných insolvenčních případů, aktuálně nejznámějším je Liberty Ostrava a.s.

​​

Tomáš Raška, MBA, LL.M.
Tomáš Raška, MBA, LL.M.

Tomáš Raška je zakladatelem, managing partnerem a majitelem investiční skupiny Natland, kterou založil v roce 2002. Realizuje firemní strategie a aktivně řídí klíčové projekty napříč segmenty, na které se skupina strategicky zaměřuje. Má za sebou dvacet let zkušeností v oblasti investic, consultingu, je expertem na procesy restrukturalizace a krizového řízení nejen ve společnostech, které se ocitnou ve složité situaci (tzv. distressed assets). Osobně se podílel na ozdravení a nastavení mechanismů k záchraně projektů napříč sektory, u mnohých ve spolupráci s managementem následně podpořil jejich vlastní podnikání prostřednictvím MBO. O tématech z oblasti investic a krizového managementu přednáší na odborných konferencích a workshopech pro odborné publikum i studenty vysokých škol. Vystudoval Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, titul MBA následně získal na Business School Netherlands a titul LL.M. na London International Graduate School.

doc. JUDr. Tomáš Richter, Ph.D. LL.M.
doc. JUDr. Tomáš Richter, Ph.D. LL.M.

Tomáš Richter je advokátem v advokátní kanceláři JŠK v Praze a členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka na VŠE v Praze. Je docentem obchodního práva, v letech 2011 až 2014 byl profesorem na nizozemské Radboud University Nijmegen, kde byl držitelem Chair in Cross-Border Corporate Insolvency Law. V letech 2002 až 2022 vyučoval na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, od roku 2019 do roku 2022 byl předsedou Akademického fóra INSOL Europe. Od roku 2015 je členem International Insolvency Institute, kde byl od roku 2019 do roku 2023 členem správní rady. Od roku 2004 je rozhodcem.

Ing. Zdeněk Rinth
Ing. Zdeněk Rinth

Zdeněk Rinth, majoritní vlastník a ředitel společnosti KARA Trutnov, vystudoval Střední průmyslovou školu koželužnou v Otrokovicích a Vysokou školu chemicko-technologickou v Pardubicích. V roce 1973 nastoupil jako praktikant do národního podniku Kara, a v roce 1990 z něj odcházel z pozice obchodně-výrobního náměstka. Založil firmu Bohemia Pelli, která obchodovala s kožešinami a později ji přejmenoval na Kožešiny Trutnov. V roce 2003 získal značku KARA, kterou řídil a rozvíjel až do prodeje v roce 2018. Zpět se vrátil o tři roky později, aby ji postavil znovu na nohy poté, co ji tehdejší vlastník zanechal v bankrotu. Firmu s podporou Natlandu ozdravil, stabilizoval, dostal do zisku a připravil pro další rozvoj.

Mgr. Dušan Sedláček
Mgr. Dušan Sedláček

Dušan Sedláček je advokátem a partnerem v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS. Ve své praxi se zaměřuje zejména na oblast restrukturalizací a insolvenčního řízení, soudních sporů a arbitráží a na závazkové právo. Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze absolvoval v roce 1997, advokátem je od roku 2001. Je členem vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka při Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze a členem profesní organizace Turnaround Management Association ČR. Jako externista přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze v rámci vedlejší specializace Turnaround Management.

Ing. Jaroslav Schönfeld, Ph.D.
Ing. Jaroslav Schönfeld, Ph.D.

Od roku 2008 pracuje Jaroslav Schönfeld na katedře strategie Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Specializuje se na problematiku transformace, restrukturalizace a sanace podnikatelských subjektů, manažerské finance, oceňování podniku a insolvenční procesy. Na fakultě podnikohospodářské je garantem předmětu Transformace a restrukturalizace firem a předmětu Due Diligence. Působí aktivně v rámci vedlejší specializace Turnaround Management. Je trvale zapojen do výzkumných aktivit fakulty včetně řešení několika grantů poskytnutých Technologickou agenturou České republiky. Je autorem odborné monografie Moderní pohled na oceňování pohledávek (C. H. Beck 2011), spoluautorem knihy Insolvenční řízení, očekávání, realita a budoucnost insolvenčního zákona (Professional Publishing, 2016) a řady dalších publikací a článků ve vědeckých periodikách. Je členem vědecké rady a řídícího výboru Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka IEM při Vysoké škole ekonomické v Praze, členem správní rady profesní organizace Turnaround Management Association ČR. Intenzivně spolupracuje s praxí, kde téměř již 25 let působí na různých manažerských pozicích v rámci bankovního sektoru zejména pak v České spořitelně, a.s. Je předsedou Komise pro Workout při České bankovní asociaci. V roce 2012 získal v Madridu evropské ocenění Turnaround Management Association za koncernovou přeshraniční reorganizaci Kord Group pro oblast velkých korporací.

Mgr. Slavomír Slávik
Mgr. Slavomír Slávik

Slavomír Slávik je vedoucím insolvenční a restrukturalizační praxe v advokátní kanceláři Baker McKenzie v Praze. Poskytuje právní poradenství v oblasti restrukturalizací a insolvencí českým i zahraničním klientům, zejména insolvenčním správcům, věřitelům, dlužníkům a investorům. Slavomír je spoluautorem 6. vydání komentáře k insolvenčnímu zákonu (Wolters Kluwer). Je zařazen v mezinárodně uznávaných žebříčcích Chambers and Partners a IFLR1000 pro oblast restrukturalizací a insolvencí v České republice. Mezi významné insolvenční kauzy, ve kterých poskytoval právní poradenství, patří například insolvenční řízení Sberbank CZ, a.s., Liberty Ostrava a.s., Arca Investments, a.s. či insolvenční řízení WPB Capital, spořitelní družstvo. Pravidelně se věnuje přednášení na témata z oblasti restrukturalizací a insolvencí a je členem Turnaround Management Association Česká republika, z. s. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (summa cum laude) a absolvoval zahraniční studijní pobyty na kanadské McGill University a irské University College Dublin.

Ing. Petr Smutný
Ing. Petr Smutný

Petr Smutný je partnerem PwC odpovědným za oblast Business Recovery Services v České Republice a regionu Střední a Východní Evropy. PwC je lídrem na trhu insolvenčního poradenství v České republice poskytujícím poradenské služby všem účastníkům insolvenčního řízení včetně dlužníků, insolvenčních správců a věřitelů. Petr má více než 25leté zkušenosti v oblasti poradenských služeb. Zaměřuje se zejména na nezávislé analýzy společností a přípravu restrukturalizačních plánů. Během své kariéry vedl jedny z nejvýznamnějších restrukturalizačních projektů v České republice napříč odvětvími, a to včetně hutnictví, sklářství, textilního průmyslu, spotřební elektroniky a dalších odvětví. Petr je prezidentem Turnaround Management Association (TMA) v České republice. TMA slouží jako mezioborová platforma pro sdílení znalostí a zkušeností mezi odborníky z insolvenční a restrukturalizační praxe.

Mgr. Petr Sprinz, Ph.D., LL.M
Mgr. Petr Sprinz, Ph.D., LL.M

Petr Sprinz má více než 14 let zkušeností v oblasti restrukturalizací a insolvenčního práva, soudních sporů a komplexních transakcí. Před založením advokátní kanceláře RESOLV působil více než tři roky jako vedoucí restrukturalizační a insolvenční praxe v české pobočce advokátní kanceláře Allen & Overy. Petr je autorem řady publikací. Je vedoucím autorského kolektivu komentáře k insolvenčnímu zákonu, jakož i připravovaného komentáře k zákonu o preventivní restrukturalizaci. Je též spoluautorem komentáře k občanskému zákoníku k otázce zajištění. Petr působí také jako rozhodce při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

JUDr. Ondřej Zezulka, Ph.D.
JUDr. Ondřej Zezulka, Ph.D.

Ondřej Zezulka je absolventem Právnické fakulty UK. Působí jako vrchní ministerský rada a zástupce vedoucí oddělení civilního práva procesního a insolvenční legislativy Ministerstva spravedlnosti. Ve své praxi a publikační činnosti se věnuje teoretickým aspektům českého a evropského insolvenčního práva a preventivní restrukturalizace. Zastává pozici národního experta v pracovní skupině Rady EU k otázkám insolvenčního práva, které při nadcházející CZ PRES dokonce předsedá. Na katedře podnikového a evropského práva VŠE působí jako interní doktorand a vyučující.

Mgr. Václav Žalud
Mgr. Václav Žalud

Václav Žalud je advokát se specializací na řešení krizových situací podniků a soudních sporů. Je uznávaným odborníkem s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti restrukturalizace, insolvencí a sporné agendy. Byl v čele řešení největších reorganizací či restrukturalizací poslední doby jako Vítkovické slévárny, spol. s r.o., Smartwings, a.s., OLEO CHEMICAL, a.s., ZOOT a.s., MOTORPAL, a.s., VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, LESS GROUP nebo ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. Specializuje se také na oblast prevence poškozování věřitelů a ochrany před zneužíváním práva v rámci insolvenčních řízení a exekucí. V nedávné době pomohl dosáhnout významného uspokojení poškozených investorů při zastupování insolvenčního správce vytunelované CEPO Green3, SE (bývalá Fair Credit International, SE). Je znám schopností propojovat ekonomiku s právem a hledáním neortodoxních řešení.

Video, ve kterém jsme vyzpovídali jednotlivé panelisty na téma, v čem byla specifická či jedinečná právě jejich případová studie.

Partneři konference

Velice děkujeme všem partnerům, díky který mohla být naše konference realizována.

 

Akademický partner: