6. 6. 2019 Konference Family Business Governance aneb komunikace a rozhodování v rodinné firmě

Ve čtvrtek 6. června 2019 uspořádalo Centrum pro rodinné firmy konferenci pod názvem Family Business Governance aneb komunikace a rozhodování v rodinné firmě. Na akci se s předstihem registrovalo 80 účastníků, převážně majitelů rodinných firem.

Na úvod konference vystoupila viceprezidentka Hospodářské komory České republiky Irena Bartoňová-Pálková a šéf společnosti LIKO-S Libor Musil. Prorektor pro mezinárodní vztahy Jiří Hnilica přítomné seznámil s aktivitami Centra a konkrétními plány do budoucna a spolu se Stanislavem Servusem představili koncept tzv. rodinné ústavy a zejména projektu rodinnaustava.cz. Současně byl také detailně popsán a vysvětlen termín family business governance (celá prezentace je k dispozici níže na stránce). Člen Centra Martin Jurek si společně s herci z Divadla forum připravili interaktivní situační scénu z prostředí rodinného podnikání, kdy do děje představení zasahovali samotní účastníci konference.

Velmi zajímavou částí konference byla panelová diskuse, v níž živě debatovali zástupci významných českých rodinných firem a zástupce významného historického rodu pan Constantin Kinský.