20. – 21. 11. 2019 Konference Rodinná rada jako nástroj konkurenceschopnosti

Centrum pro rodinné firmy VŠE  ve spolupráci se společností Noerr s.r.o. uspořádalo v  listopadu 2019 konferenci pod názvem „Rodinná rada jako nástroj konkurenceschopnosti“.

Tato významná událost si stanovila za cíl zejména propojit úspěšné firmy z regionu CEE s dlouholetou tradicí a rodinné firmy lokálního typu. 

Konference se konala na Zámku Žďár nad Sázavou pod záštitou zakládajícího člena Strategické rady Centra pro rodinné firmy hraběte Constantina Kinského. Účastníci konference se dozvěděli mimo jiné řadu novinek od odborníků z oblasti rodinného podnikání a Family Business Governance, na programu bylo také divadelní představení na téma jednání rodinné rady, moderovaná panelová diskuse a interaktivní blok pro nastupující generaci. Z konference si můžete pustit záznam z vysílání ČTK a prohlédnout si fotografie

Význam Centra pro rodinné firmy a konference ocenil ve svém článku i magazín Forbes, české ekonomické médium, které se problematikou rodinného podnikání zabývá už několik let. 

 

Řečníci

prof. Jiří Hnilica

prof. Jiří Hnilica

Prorektor pro mezinárodní vztahy Vysoké školy ekonomické v Praze, zakladatel Centra pro rodinné firmy.

Hrabě Constantin Kinský

Hrabě Constantin Kinský

Pochází z českého šlechtického rodu s kořeny již ve 13. století a spravuje rodinný zámek ve Žďáru nad Sázavou.

Bořivoj Líbal

Bořivoj Líbal

Co-Head of the Office, Noerr LLP, firma Noerr přináší zkušenosti z oblasti převodu majetku na další generace a ochrany majetku rodinných firem na lokální i mezinárodní úrovni.

Juraj Dvořák

Juraj Dvořák

Jednatel rodinné společnosti Deluvis,  investiční bankéř působící na trzích střední a východní Evropy s více než 18 letou zkušeností v oblasti private equity, komerčních bank a wealth managementu.

Ivana Řeháková

Ivana Řeháková

Chief Executive Officer, rodinná firma Deluvis CZ, která se zabývá poradenstvím a službami v oblasti investic.

Libor Musil

Libor Musil

Předseda představenstva společnosti LIKO-S, a.s. a člen představenstva AMSP ČR.

Florian Sauvin

Florian Sauvin

Člen představenstva Unibel, francouzské rodinné holdingové společnosti, pod kterou spadá Bel Group, firma založená roku 1865 a známá např. sýrem „Veselá kráva“.

NEXT GEN Panel

Jan Lát

Jan Lát

Místopředseda představenstva společnosti BENEŠ a LÁT a.s.,  kterého baví dle jeho slov zajišťování zdrojů (zejména finančních) v kombinaci s daňovou problematikou a finančním controllingem. Představitel třetí generace rodinné firmy, která má své kořeny již v roce 1934.

Jan Musil

Jan Musil

Člen druhé generace rodinné firmy LIKO-S, v níž se celá rodina  s vášní podílí na vedení a rozvoji  úspěšné výrobní a stavební společnosti.

Petr Milata

Petr Milata

Ředitel a jednatel rodinné firmy Beznoska s.r.o, která se zabývá výrobou implantátů, nástrojů a operačních pomůcek určených pro potřeby ortopedie a traumatologie.

Aleš Procházka

Aleš Procházka

Business Development Manager, ComAp, firma ve vlastnictví tří rodin se zaměřením na vývoj a výrobu řídících systémů pro různá průmyslová odvětví včetně energetiky.

 Valerie Vítková

Valerie Vítková

Členka dozorčí rady, NWT, a.s.

CEE Panel

Gábor Macher (Maďarsko)

Gábor Macher (Maďarsko)

Představitel nástupnické generace rodinné firmy Macher Ltd., která se specializuje na výrobu kabelových svazků a vlastní jeden z prvních (a jediný rodinný) průmyslový model 4.0 továrny v Maďarsku.

 Juraj Lunter (Slovensko)

Juraj Lunter (Slovensko)

Výkonný ředitel rodinné firmy Lunter, která si stanovila za cíl: „přispět ke změnám stravovacích návyků na Slovensku“.

 Kateřina Kadlecová

Kateřina Kadlecová

Ředitelka rodinné společnosti USSPA, která vyrábí vířivky a termální bazény.

Andrej Husár (Slovensko)

Andrej Husár (Slovensko)

Spolumajitel rodinné firmy HSH, s.r.o.

Wojciech Wróbel (Polsko)

Wojciech Wróbel (Polsko)

Vlastník Wróbel Group – jedné z největších automobilových společností v Polsku.