Konference INSOLVENCE 2020

Tisková zpráva k proběhlé konferenci

Konference „Insolvence 2020 – preventivní a včasné restrukturalizace – implementace v České republice a ve vybraných zemích EU“ proběhla dne 16.9.2020 na Vysoké škole ekonomické v Praze. Na akci se s předstihem registrovalo více než 250 účastníků, kteří mohli vzhledem k nepříznivé epidemiologické situace zhlédnout nabitý program  prostřednictvím 10 videí (odborných příspěvků) 24 řečníků, z toho 8 zahraničních.

Na konferenci také vystoupili členové expertní skupiny Evropské komise pro restrukturalizace a insolvence Daniel Friedemann Fritz a Nora Wouters, dále zahraniční řečnící Christiane Huismans, Matteo Pasculli, Rainer Frank, Aleksandra Krawczyk, Koen Durlinger, Guillaume Rudelle a Mark Craggs kteří přispěli do dvou zahraničních panelových diskusí týkajících se preventivních restrukturalizací podnětnými názory a komplexním pohledem na danou problematiku. S odbornými příspěvky dále vystoupili advokáti, insolvenční správci, akademičtí pracovníci, znalci, policisté, poradci, státní zástupce, forenzní auditoři, zástupci Ministerstva spravedlnosti ČR.

V závěru konference obdržela studentka Alexandra Chmelíková z rukou akademického ředitele Centra restrukturalizace a insolvence  Ing. Jaroslava Schoenfeld, Ph.D. cenu za nejlepší práci v oblasti Turnaround managementu.

 

Konference proběhla v rámci projektu TAČR  TL 02000467 „Vývoj preventivních předinsolvečních a insolvenčních restrukturalizací podniků ve finančních obtížích, možnosti zvýšení využívání a úspěšnosti těchto postupů pomocí stanovení systému včasného varování a stanovení postupů pro preventivní restrukturalizace“ .