Vydařená exkurze do Motorpal, a.s.

V rámci inovačního týdne studenti vedlejší specializace Turnaround management a programu MBA na Fakultě podnikohospodářská neabsolvovali klasické přednášky ve škole, ale vyrazili na exkurzi do jihlavské společnosti Motorpal,a.s. Důvodem, proč právě tam, byl zejména fakt, že tato firma před několika lety prošla úspěšnou reorganizací svého podnikání.

Po úvodní prezentaci generálního ředitele Dr. Ing. Radima Valase měli studenti příležitost si prohlédnout kompletní výrobní závod a na závěr proběhla diskuse nad ukázkovou reorganizací firmy.

Návštěva z VŠE Praha byla i pro nás velmi inspirativní se skvělým skloubením výuky a praxe. Exkurze ve výrobách měla pozitivní ohlas nejen u studentů. Nabídli jsme jim i možnost diplomových prací a účasti na našem stipendijním programu. Děkujeme a rádi u nás zástupce z VŠE opět přivítáme,“ říká Mgr. Aleš Fašina, DiS. z HR úseku MOTORPALu.

„Moc rád bych také poděkoval, a to zejména Dr. Ing. Radimu Valasovi, Mgr. Aleši Fašinovi, DiS., Ing. Tomáši Sklenářovi a řadě dalších pracovníků MOTORPALU, a.s., kteří se studentům po celý den neúnavně věnovali, byl to pro ně zážitek…(stejně jako pozvání na firemní Tryskotéku:-)„, s úsměvem dodává Jaroslav Schönfeld z Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jihlavská společnost MOTORPAL se řadí mezi významné světové výrobce vstřikovacích systémů pro dieselové motory. Jedná se o ryze českou firmu, která má tradici již od roku 1946. Výrobky společnosti splňují ty nejpřísnější platné předpisy. MOTORPAL je kvalifikovaným OEM partnerem celé řady současných výrobců motorů a je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Kraji Vysočina